Гавкаючий кашель у дитини без температури | Комаровський

Напади кашлю, які виникають у дитини і не супроводжуються температурою, неймовірно ускладнюють життя малюку та його батькам. У тих випадках, коли такі прояви спостерігаються без явно вираженого захворювання, кашель називають гавкаючим. Інша його назва – сухий. Методів лікування гавкаючого кашлю чимало. Але перед тим, як робити якісь дії, важливо розібратися в його причинах. Цього приділяв чимало уваги і доктор Комаровський.

У своїй програмі Комаровський дав чимало порад не лише щодо лікування гавкаючого кашлю у дитини, але і про діагностику причин його виникнення. І одразу необхідно зауважити, що гавкаючий кашель у дитини Комаровський називає тільки симптомом якоїсь проблеми. Тому намагатися позбавитися від самого цього симптому недостатньо. Не усунувши причину, що привела до нього, зміцнити здоров'я дитини не вийде. А причин тут може бути чимало. Батьки зазвичай відразу починають вимірювати температуру, коли помічають гавкаючий кашель.

Але далеко не завжди вона виявляє, що призводить найчастіше в ступор. Необхідна більш уважна і різнобічна діагностика, щоб зрозуміти, чим викликаний гавкаючий кашель. І Комаровський призводить способи її проведення. Не визначивши, з яких причин у дитини з'явився гавкаючий кашель, ніяких дій робити просто не можна.

Навіть у дитини зовсім малому віці кашель не проявляється «просто так». Його обов'язково щось викликає. Тому перед лікуванням гавкаючого кашлю у дітей Комаровський пропонує провести діагностику. Її основні дії виглядають наступним чином. Що стосується останнього пункту, гавкаючий кашель у дитини без температури Комаровський вважає досить частим наслідком впливу різних зовнішніх факторів. Наприклад, дитина починає кашляти з-за впливу алергену або проблеми з стравоходом.

З цього випливає, що і прийом звичайних антибіотиків не допоможе. У зв'язку з тим, що до лающему кашлю здатні приводити факторів самого різного характеру, Комаровський радить не зволікати із зверненням до фахівця. І, тим більше, не слід самостійно займатися лікуванням дитини, не знаючи точний характер механізму, що викликав кашель. Як і зазначалося раніше, для позбавлення від сухого кашлю важливо точно знати причину, що викликала його.

Відсутність температури, до речі, ще не завжди говорить про те, що організм дитини не схильний до будь-якої інфекції. Але все одно здебільшого Комаровський при кашлю у дитини без температури рекомендує певні дії, що дозволяють у багатьох випадках його усунути. Основні способи позбавлення від гавкаючого кашлю наступні.

Слід пам'ятати, що гавкаючий кашель може виникати ще й на тлі досить серйозних патологій, впоратися з якими батьки точно не здатні. Тому Комаровський настійно радить при таких проявах як можна швидше відвідати з дитиною лікаря. Це набагато правильніше, ніж займатися самолікуванням.

Схожі статті: