Комплекс вправ для стоп при вальгусной деформації у дитини

Вправи при вальгусной деформації стопи у дітей — ефективна методика, що сприяє відновленню правильної форми стопи і успішної боротьби з цим захворюванням. Як діє ЛФК при вальгусе у маленьких пацієнтів? Які саме вправи будуть найбільш дієвими та результативними?

Вальгусна стопа являє собою деформацію стопи, при якій область п'яти і пальців відхилена в зовнішню сторону. При цьому саме викривлення носить внутрішній характер, а звід стопи значно зменшений. Діти, які страждають вальгусною деформацією стопи, швидко стомлюються в процесі ходьби, мають неправильну ходу, їх нижні кінцівки мають х-образну форму. Крім того, дитина, що страждає цією патологією, особливо схильний до розвитку плоскостопості, артриту, артрозу і різного роду деформацій суглобових.

На думку фахівців, стопа маленького пацієнта може деформуватися в результаті ослаблення м'язових зв'язок, травматичних пошкоджень, рахіту, поліомієліту та інших несприятливих зовнішніх факторів. Крім того, вальгусна деформація може носити і вроджений характер, при якому ступня малюка викривляється ще в період внутрішньоутробного розвитку, що, як правило, пов'язано з ускладненим перебігом вагітності. Однак якими б не були причини, з вальгусною деформацією стоп у малюків потрібно боротися.

У більшості випадків лікарі рекомендують для цих цілей такі методики, як масаж і заняття лікувальною фізкультурою. Спеціально розроблені фізичні вправи при вальгусної установці стоп є невід'ємним елементом комплексної терапії, спрямованої на боротьбу з цим захворюванням. Особливо ефективна лікувальна фізкультура саме при лікуванні вальгусной деформації у маленьких пацієнтів. Це обумовлено тим, що кісткові, хрящові і суглобові тканини дитини відрізняються м'якістю, еластичністю і дуже добре піддаються корекції.

Зазначимо, що позитивних результатів можна досягти при регулярному і систематичному підході до занять. Лікувальний курс фізичних, гімнастичних вправ при вальгусной деформації дозволяє досягти наступних терапевтичних результатів: Для максимального ефекту фахівці рекомендують батькам відвідувати з дитиною кабінет лікувальної фізкультури не рідше двох разів на протязі тижня, а вдома займатися з дитиною потрібно кожен день.

В такому випадку позитивні результати гімнастики не змусять себе довго чекати і будуть носити стабільний характер. Гімнастика при вальгусной деформації спрямована в першу чергу на зміцнення м'язових груп стопи. Для маленьких пацієнтів особливо рекомендуються наступні нескладні, але при цьому дуже ефективні вправи: Представлені вище вправи складають базовий, елементарний комплекс, який слід виконувати щодня, приділяючи кожному вправи по 1,5-2 хвилини.

Така гімнастика може застосовуватись не тільки в лікувальних, але і в профілактичних цілях (зокрема, для попередження розвитку плоскостопості). Наступний комплекс гімнастичних вправ при вальгусной деформації стоп дещо складніше, проте за допомогою батьків їх подужає навіть самий маленький пацієнт: Цей комплекс вправ фахівці рекомендують виконувати два рази протягом доби, причому для досягнення максимального терапевтичного ефекту бажано зробити маленькому пацієнтові масаж стоп.

Спортивна ходьба важливий момент у боротьбі з вальгусною деформацією стоп у дітей. Причому ходити малюкам рекомендується з рельєфним, нерівних поверхнях. Для цих цілей батькам маленьких пацієнтів потрібно буде придбати спеціальний ортопедичний килимок.

Але можна справитися з завданням і своїми силами, просто нашив на тканину великі гудзики. У літній час намагайтеся, щоб малюк якомога більше ходив босоніж по траві, пісочку або гальці. Якщо ви відпочиваєте на морі, то поскладайте як можна більше камінчиків, вони знадобляться для того, щоб робити дитині теплі ванночки для ніг з ефектом додаткової стимуляції. Взимку можна просто розсипати по підлозі квартири горох або крупу і запропонувати малюкові побігати за ним.

Все це сприятиме максимальному зміцнення м'язових груп стопи, підвищує чутливість ступнів, крім того, ефективність лікувальної фізкультури допоможе значно прискорити процес одужання. Головне правило в лікувальній гімнастиці це регулярне та систематичне виконання вправ. Проте пояснити маленькій дитині необхідність занять деколи буває дуже складно.

Тому постарайтеся захопити маленького пацієнта процесом лікувальної фізкультури, проводячи заняття в цікавій ігровій формі. Багато діти наслідують своїх батьків, тому дитина буде набагато охочіше займатися разом з мамою або татом, повторюючи за ними вправи. Намагайтеся внести в занятті максимальну різноманітність, періодично змінюючи вправи, це важливо, щоб маленькому хворому гімнастика не набридла. Якщо малюк дійсно втомився, буде доцільно припинити тренування і продовжити її дещо пізніше.

Незважаючи на високі показники ефективності і результативності лікувальної гімнастики, одних лише вправ для повної перемоги над вальгусною деформацією стоп у дитини може бути недостатньо, особливо якщо хвороба знаходиться у важкій, запущеній стадії. Прискорити процес одужання допоможе виконання наступних гранично простих рекомендацій: Що ж стосується профілактики даного захворювання, то попередити розвиток вальгусной деформації стопи в дитини допоможуть грамотне планування вагітності і регулярне відвідування спеціаліста в період очікування малюка.

Крім того, не рекомендується починати ставити на ніжки малюка, ще не досягла восьмимісячного віку. Слідкуйте за вагою і розвитком дитини: зайві кілограми як і недостатня маса тіла, що також виступають факторами, що провокують розвиток вальгусной деформації. При систематичному підході до занять лікувальною фізкультурою і строгому дотриманні рекомендації фахівців, перші результати стають помітними вже після тижневого курсу. Малюкам легше ходити усувати больові відчуття і відчуття дискомфорту.

Визначити тривалість лікування складно, оскільки це залежить від стадії патологічного процесу і індивідуальних особливостей малюка. Найбільш яскраво виражені результати лікувальна гімнастика для стоп при вальгусе дає року після регулярних, систематичних занять. Лікувальна фізкультура при вальгусе у дітей перевірена часом, ефективна методика, яка дозволяє усунути ознаки деформації і призупинити подальший розвиток патологічного процесу.

Для досягнення гранично сприятливих результатів рекомендується поєднувати гімнастику з лікувальним масажем і носіння ортопедичного взуття. Копіювання матеріалів сайту можливе без попереднього погодження у разі встановлення активної індексованою посилання на наш сайт. Увага! Інформація, опублікована на сайті, носить виключно ознайомчий характер і не є рекомендацією до застосування.

Обов'язково проконсультуйтеся з вашим лікарем!

Схожі статті: