Витік радіації в ЄС загрожує стати причиною істерії

В останні тижні зростають побоювання з приводу підвищеного рівня радіоактивного ізотопу йоду-131 на досить великих територіях Північної і Західної Європи. Період напіврозпаду ізотопу йоду-131 триває 8 днів, так що мова йде про подію, що сталася зовсім недавно. При цьому, де знаходиться конкретне джерело поширення ізотопу, вченим встановити поки не вдалося.

Про це повідомив французький Інститут радіаційного захисту та ядерної безпеки (IRSN). Першою зафіксувала підвищення рівня ізотопу йоду-131 у другий тиждень січня дослідна станція Сванховд в Північній Норвегії. Потім підвищення було зазначено у Рованіємі, в Північній Фінляндії.

Протягом наступних двох тижнів, нехай і в невеликих кількостях, воно фіксувалося в Польщі, Чехії, Німеччини, Франції та Іспанії. Франція першою офіційно поінформувала громадськість про цей інцидент, французький Інститут радіаційного захисту та ядерної безпеки (IRSN) випустив прес-реліз з відповідною інформацією.

Астрід Ліланд, координатор проекту 'Готовність до надзвичайних ситуацій на національному та місцевому рівні' в Норвезькому управлінні з радіаційного захисту, щоб пом'якшити ряд проблем, пов'язаних з цією ситуацією, заявила, що зафіксовані рівні ізотопу не несуть небезпеки для здоров'я населення. Центр радіаційної і ядерної безпеки Фінляндії (STUK) вирішив наслідувати приклад Франції і опублікувати прес-реліз про підвищені рівні радіоактивності.

Влада Фінляндії також підкреслюють, що заміряні рівні далекі від обсягу концентрацій, які можуть вплинути на здоров'я людини. Астрід Ліланд не змогла назвати джерело ізотопу йоду-131, однак додала, що, швидше за все, він розташований десь у Східній Європі.

Як зазначило норвезьке видання Barents Observers, джерелом ізотопу йоду-131 можуть бути ядерні установки у Північно-Східній Європі, де і був вперше зафіксований рівень підвищення радіоактивності, атомні електростанції в Фінляндії, Швеції та Росії, атомні підводні човни в районі Кольського півострова і в Білому морі. І нещодавно стало відомо, що у Великобританії на авіабазу Миденхолл прибув літак ВПС США WC-135 Constant Р?оепіх. Як пояснило видання The Aviationist, літаки такого типу зазвичай використовуються для замірів рівня радіоактивності в тому чи іншому районі.

Особовий склад WC-135 може досягати 33 осіб, проте на цей раз чисельність екіпажу була зведена до мінімуму з метою зниження впливу від підвищеного рівня радіоактивного опромінення. Як заявив колишній член екіпажу WC-135 Дарін П. Плафф, на борту літака є два великих пакета фільтрів з активованим вугіллям, а також фільтри HEPA/ULPA. 'Як тільки прилади фіксують підвищений рівень радіації, екіпаж кабіни знижує повітряний потік для підтримання підвищеного тиску, а весь персонал на борту одягає кисневі маски, які дозволяють споживати до 100% кисню.

Екіпаж залишається в масках, до тих пір поки датчики не зафіксують зниження радіоактивності до безпечних рівнів. При цьому у кожного члена екіпажу є дозиметр', — зазначив Плафф. Машини такого типу використовуються також для виявлення слідів ядерних випробувань і радіаційних викидів.

Так було після аварії на Чорнобильській АЕС – катастрофи, що сталася в СРСР в 1986 р., та після інциденту на Фукусімі в 2011 р. досі не було надано більш детальної інформації про рівні вмісту ізотопу в повітрі, також не надійшло пояснень від американських військових, чому Constant Phoenix прибув до Європи. Ось вона, биляд, справжня демократія. Радіоактивне зараження є, а джерело - не скажемо де.

Ось це і є вільна преса ! При відтворенні або цитуванні статей, опублікованих на Інформаційно-аналітичному порталі «Народний кореспондент» (nk.org.ua), зазначення імені авторів та джерела обов'язково. Інтернет-ресурсам заборонено цитувати й відтворювати текстові матеріали Інформаційно-аналітичного порталу без вказівки активного гіперпосилання (не закриті від індексації пошуковими системами), а також вносити зміни в тексти без письмового дозволу редакції порталу. Передрук, копіювання або відтворення інформації, що містить посилання на інформаційні агентства у якому-небудь виді строго заборонено.

Фотографії, зображення належать правовласникам. Редакція порталу може не поділяти думку автора та не несе відповідальності за авторські матеріали. Оціночні судження не підлягають спростуванню та доведенню їх правдивості.

За достовірність та зміст реклами відповідальність несе рекламодавець.При повному або частковому використанні матеріалів посилання на ресурс обов'язкове.

Схожі статті:

 • Причиною міжнародного скандалу з гімном Росії стали навушники

  Виконавиця переплутала слова і продовжила співати після деякої паузи. У дівчини почав злегка тремтіти голос, а потім і зовсім замовкла на кілька секунд. Затримка викликала негативну реакцію у...

 • Шкіра обличчя стала жирною: це витівки адреналіну

  Здрастуйте, дорогі друзі...Мені так погано... Захотілося виговоритися... Вибачте, якщо запрошую вас своєю проблемою, але... можливо, мій гіркий досвід допоможе вам уникнути цього... У мене...

 • Чи можна вилікувати Астигматизм

  Інші новини на цю тему:Медичне обладнання офтальмологаМедицинское обладнання офтальмологаВсе курси жданова по відновленню зренияДетская таблиця окулистВсе курси жданова з відновлення зору При...

 • Хто може стати донором?

  Донором може бути практично будь-яка здорова людина віком не молодше 18 років. Обсяг здаваної крові не повинен перевищувати 4-6 мл на 1 кг маси тіла. Стандартний обсяг заготівлі крові 450 мл +...

 • Любов росіян до Сталіна досяг історичного максимуму за 16 років

  Росіяни все краще ставляться до Йосипу Сталіну, Леоніду Брежнєву і Володимиру Путіну, випливає з нового опитування Левада-центру. Схвалення Сталіна досягло історичного максимуму за 16 років, що...