Конспект уроку по темі 'Відбиття звуку.Відлуння.Звуковий резонанс.'

\n {title}\n \n\n\n {msg}\n \n Скасування\n Так\n \n \n\n'/*]]>*/ x Додати матеріал і отримати безкоштовне свідоцтво про публікації в СМИЭл. №ФС77-60625 від 20.01.2015 КУРСИ (онлайн навчання)ТЕСТЫОЛИМПИАДЫВИДЕОУРОКИРЕПЕТИТОРЫБИБЛИОТЕКА Вхід в Особистий кабінет Свідоцтво ЗМІ «Проект «Инфоурок» Ел. ФС77-60625 Ліцензія на здійснення освітньої діяльності № 5201 Дивитися категорії АстрономияБиологияВоспитательная работаГеографияДиректору, завучуДоп. образованиеДошкольное образованиеДругоеИЗО, МХКИностранные языкиИнформатикаИсторияКазахский мова та літ.Класному руководителюЛогопедияМатематикаМузыканачальные классыОБЖОбществознаниеРусский мова та литератураСоциальному педагогуТехнологияУкраинский языкФизикаФизкультураХимияШкольному психолога Инфоурок / Фізика / Конспекти / Конспект уроку по темі Відображення звуку.Відлуння.Звуковий резонанс. var aa_downUrl='https://ds04.infourok.ru/uploads/doc/079b/00030152-b66aab98.docx' Конспект уроку по темі 'Відбиття звуку.Відлуння.Звуковий резонанс.' Фізика Поділіться матеріалом з колегами: Виклад нового матеріалу.На початку уроку ви відгадали фізичне явище, з яким ми з вами познайомимося.

Послухайте ще рядки вірша Пушкіна, які описують це явище.Реве чи звір у лісі глухому,Сурмить чи ріг, гримить грім,Співає діва за холмомНа всякий звукСвой відгук у повітрі пустомРодишь ти раптом.....А. С. ПушкинОно описує цікаве фізичне явище-ехо. Всі ми знайомі з ним.

Ми чуємо відлуння, перебуваючи на лісовій галявині, в ущелині, пливучи по річці поміж високих берегів, подорожуючи в горах.Вважається, що одухотворений образ ехо-це образ мавки, яку можна почути, але не можна побачити.У грецькій міфології це німфа, з ім'ям якої зв'язали походження відлуння. З нею трапилася нерозділене кохання. Поки Луна не зустріла в лісі красеня Нарциса, усе в її житті йшло чудово. Вона була весела і щаслива. Але побачивши цього мачо вона закохалася в нього по вуха і більше не могла безтурботно бігати по лісах.

Марно, вона намагалася спокусити Нарциса, той залишався до неї байдужий, і в підсумку німфа стала чахнути. Чахла вона чахла, і залишився від неї під кінець лише один голос. А тут ще й боги розгнівалися, що вона не змогла гідно пережити відмову чоловіка і відправили її на вічне блукання по горах і повторювати останні почуті слова.

В Олімпії (Греція) в храмі Зевса зберігся до наших днів «Портик Ехо». У ньому голос повторюється 5 – 7 разів. Що таке луна?

Як виникає луна? Чехія. Скелі, розкинуті у формі кола біля Адерсбаха в Чехії, у певному місці тричі повторюють 7 складів. На властивості звуку відбиватися від поверхонь заснована дія рупора.

Він застосовується на мітингах, змаганнях, для посилення потужності звуку і поширення на великі відстані. При використанні рупора звукові хвилі не розсіюються в усі сторони, а утворюють вузьконаправлений пучок, внаслідок чого збільшується потужність та передавання на великі відстані. Проведіть досвід та поясніть його: годинник покладіть на вату. Поставте трубу з пляшки так, що годинник опинилися всередині. Чути звук годин?

Розташуйте над трубою картон під кутом до напрямку осі труби. Чому посилюється звук? Завдання 1. Візьміть гладкий склянку і наливайте в нього воду. При цьому постукуйте олівцем по краю. Як змінюється при цьому звук?

В ході виконання домашнього завдання, хлопці діляться думкою про своїх спостереженнях і відзначають, що в міру заповнення склянки, звук від стуку був різним, порівнюють, аналізують результат. Завдання 2. Встановіть на столі 7-10 гладких склянок і налийте в них різна кількість кип'яченої води (досвід готуємо, налаштовуючи склянки на гаму). На такому інструменті нескладно зіграти навіть просту мелодію. Швейцарські лікарі вирішили обстежити 97 музикантів симфонічного оркестру.

Аналіз їх слуху на спеціальних інструментах привів до сумного висновку: у завзятих курців, незважаючи на їх великий професійний досвід, смуга сприймаються на слух частот на 500 Гц гірше, ніж у некурців. Таким чином, ми бачимо, що нікотин пошкоджує нерви слухового апарату. Коливання, частоти яких >20000Гц або < 20Гц, чують деякі тварини.

Наприклад, дельфіни чують до 170000 Гц! – ультразвук, а пінгвіни лягають на сніг і витягають свої дзьоби в напрямку, в якому має прийти заметіль, тому що вони чують інфразвуки наближається природного катаклізму – шторму. «Після дощику в четвер» або «коли рак на горі свисне» – говорять, маючи на увазі: «ніколи». Але дощі по четвергах бувають, а от свистять чи раки? Виявляється, свистять і якраз на горі.

Якщо точно, то не раки, а ракоподібні. Як повідомляє англійський журнал «Біологічні роздуми і гіпотези», напередодні незвичайних подій (скажемо, різких погодних змін) вони намагаються влізти на якусь піднесеність і видають протяжний свистячий звук – писк з частотою ~ 20000Гц. (Це на межі чутності людським вухом при більшій частоті виникає не чутний для нас ультразвук.) висловлено припущення, що завдяки звуку ракоподібні істоти руйнують утворюється в їх організмі перед природною аномалією отруйний білок. Так, ви не помилилися.

Відома приказка «як риба» виявилася неправильною: риби видають безліч звуків, наприклад, ставрида може гавкати, як собака, морський минь бурчить і хрюкає і т. д. З усього різноманіття механічних коливань для людини найбільш важливі саме звукові, з допомогою яких люди спілкуються один з одним. Успіх та щастя будуть вашими, якщо при розмові правильно орієнтувати вуха, підвищуючи тим самим розумове сприйняття почутого, щонайменше, на 30 відсотків. Такий висновок дослідження норвезьких учених з університету в Бергені.

Згідно з ним, ліве вухо активізує праве півкуля мозку, яка управляє емоціями і інтуїцією. Праве ж вухо посилає сигнал у ліве півкуля, яка має справу з логікою та об'єктивною інформацією. Знаючи, яким вухом слухати, і закриваючи інше, можна, як кажуть, бути у всьому увагу, слухаючи інших, і максимально використовувати можливості мозку. «Якщо ви, наприклад, говорите з коханою людиною, то слухати його краще лівим вухом,– пояснює психолог Інгрід Холнрд.– Під час ділової розмови слухайте правим вухом, щоб бути логічним».

При розмові просто вставити маленький ватний тампон у вухо, яке ви не збираєтеся використовувати, а інше поверніть до співрозмовника. З мамою. Це єдина людина, з яким можна бути відвертим до кінця. Користуйтеся лівим вухом, щоб ви могли слухати з любов'ю. З викладачем.

Зверніть до нього обидва вуха: праве – щоб сприймати точні або природничі науки, та ліве – коли предметом стає література, мистецтво, музика. Вмикайте своє праве вухо, коли викладач пропонує що-небудь запам'ятати. З лікарем. Вмикайте праве вухо, так як вам треба сприймати без емоцій інформацію, що відбувається з вашим здоров'ям, і як чітко виконувати його приписи. 4) Виявляється, що вибрати навушники, які задовольнять ваші запити, це ціла наука!

Щоб виконати цю задачу, необхідно підібрати навушники за такими параметрами. По-перше, частотна характеристика. У хороших навушників цей діапазон становить 16Гц – 20кГц.

Чим діапазон вже, тим більша частина частот зникне з композиції. Як правило, особливо важливу роль відіграє нижня межа частотного діапазону. Баси знаходяться саме на нижній планці частот. Якщо ви особливо ревно ставитеся до якості звуку, то краще вибрати навушники з підвищеною якістю звучання – модель з великим діаметром мембрани.

Незважаючи ні на що, майже ніякі навушники – вкладиші з розміром мембрани 9 – 12мм не здатні змагатися в чистоті звуку з накладними навушниками, мають діаметр мембрани 30 мм і вище, що дозволяє їм значно розширити частотний діапазон і поліпшити якість звучання. По-друге, це чутливість, що впливає на гучність звуку в навушниках. Добре, щоб навушники забезпечували чутливість не нижче 100 – 120дБ. Третя характеристика – імпеданс (опір).

Чим нижчий опір провідника, тим більший струм буде протікати через ваші навушники, тим голосніше вони звучать. Для музичного плеєра або мобільного телефону потрібно вибрати навушники з імпедансом 16 – 64Ом. Є ще ряд характеристик, які мають відношення до дизайну: форма, тип дужки, колір. Навушники можуть бути дротяними і бездротовими.

Вибір залишається тільки за вами! Свідоцтво про публікації даного матеріалу автор може завантажити у розділі «Досягнення» свого сайту. Всі матеріали, розміщені на сайті, створені авторами сайту розміщені користувачами сайту і представлені на сайті виключно для ознайомлення. Авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Часткове або повне копіювання матеріалів сайту без письмового дозволу адміністрації сайту заборонено! Думка редакції може не співпадати з точкою зору авторів.

Відповідальність за вирішення будь-яких спірних моментів, що стосуються самих матеріалів та їх змісту, беруть на себе користувачі, які розмістили матеріал на сайті. Однак редакція готова надати всіляку підтримку у вирішенні будь-яких питань, пов'язаних з роботою і змістом сайту. Якщо Ви помітили, що на даному сайті незаконно використовуються матеріали, повідомте про це адміністрацію сайту через форму зворотного зв'язку.

Схожі статті: