Кому належить інвалідність

Днями до нас у редакцію звернулася Олена Швидких, мешканка села Петропавлівського Петропавлівського району. Жінка безуспішно намагається отримати статус інваліда. - Медики виявили у мене множинний артроз і остеохондроз. Стояти я можу не більше 10 хвилин: потім починається задишка і серцебиття.

Сильні запахи для мене взагалі справжній кошмар, - поділилася Олена. - Я звернулася в Смоленське бюро медико-соціальної експертизи, але там відмовилися дати мені статус інваліда: сказали, що потрібна консультація головного невролога краю. Чи мали вони на це право? Ми взялися розібратися, кому належить статус інваліда і як його отримати: про це сьогоднішній випуск акції «Маю право». А допомагав нам заступник керівника з експертних питань, лікар вищої кваліфікаційної категорії, кандидат медичних наук Сергій Іванович Малетин.

Отже, згідно із законодавством (Федеральний закон «Про соціальний захист інвалідів у Російської Федерації» від 24 листопада 1995 року № 181-ФЗ, Постанова Уряду Російської Федерації «Про порядок і умови визнання особи інвалідом» від 20 лютого 2006 року № 95) людини визнають інвалідом при наступних умовах: 1. Порушення здоров'я зі стійким розладом функцій організму, причиною якого стали травми або захворювання 2. Повна або часткова втрата здатності або можливості самообслуговування, самостійного пересування, спілкування, навчання, орієнтації, контролю за своєю поведінкою, заняття трудовою діяльністю В залежності від ступеня обмеження життєдіяльності людини, визнаному інвалідом, встановлюється I, II або III група інвалідності, а дітям до 18 років - категорія «дитина-інвалід». Згідно з чинним законодавством дорослій людині інвалідність (найменш важка група - третя) може бути визначена за наявності не менше двох категорій обмеження життєдіяльності.

Якщо мова йде про дитину, то достатньо однієї категорії. Питання про наявність показань для направлення на медико-соціальну експертизу вирішується лікарською комісією в лікувально-профілактичному закладі (ЛПЗ) за місцем проживання. - Клініка направляє людину на медико-соціальну експертизу після проведення необхідних діагностичних, лікувальних і реабілітаційних заходів за наявності даних, що підтверджують стійке порушення функцій організму, обумовлене захворюваннями, наслідками травм або дефектами, - продовжують у Головному бюро медико-соціальної експертизи по Алтайському краю. - У разі відмови в напрямку на медико-соціальну експертизу хворому видається довідка, на підставі якої він (або його законний представник) має право звернутися до бюро самостійно, - пояснили в Головному бюро медико-соціальної експертизи по Алтайському краю, маючи на руках медичні документи, що відображають стан його здоров'я.

Отримавши «Направлення на МСЕ» або довідку про відмову в ньому, людина може звернутися в бюро медико-соціальної експертизи за профілем, що відповідає її захворюванню. Інформація про адреси, телефони та графіки роботи бюро МСЕ є у лікаря. 3. Заяву з проханням про проведення медико-соціальної експертизи із зазначенням мети огляду (визначення інвалідності, категорії «дитина-інвалід», ступеню втрати професійної працездатності за виробничу травму, профзахворювання і т. д.) 4. «Направлення на МСЕ» з лікувально-профілактичного закладу (ф088/у-06) медичні документи, що підтверджують порушення здоров'я.

Тут перераховані основні документи, необхідні для проведення медико-соціальної експертизи, однак у залежності від мети МСЕ їх перелік може бути розширений або змінений. Документи, подані в бюро, реєструються, і громадянин запрошується на один з найближчих днів для огляду. В запрошенні вказується дата і час огляду.

Медико-соціальна експертиза проводиться фахівцями бюро виходячи з комплексної оцінки стану організму громадянина на основі аналізу його клініко-функціональних, соціально-побутових, професійно-трудових, психологічних і інших даних шляхом обстеження громадянина та вивчення поданих ним документів. У випадках, що потребують спеціальних або додаткових видів обстеження громадянина в цілях встановлення структури та ступеня обмеження життєдіяльності, реабілітаційного потенціалу, а також отримання інших додаткових відомостей, може складатися програма додаткового обстеження.

Зазначена програма доводиться до відома громадянина, що проходить медико-соціальну експертизу. Освидетельствуемый має право відмовитися від виконання зазначеної програми, в такому випадку рішення про визнання громадянина інвалідом або про відмову у визнанні його інвалідом приймається на підставі наявних даних. Кожна людина має право на захист її моральних і матеріальних інтересів. «Комсомольская правда» на Алтаї» продовжує акцію «Маю право!».

У нашому проекті ми даємо відповіді на різні питання: хто має право на безкоштовні ліки, що безкоштовно повинні робити комунальники, кого не має права звільнити начальник. Свої питання та історії надсилайте за адресою: 656015, р. Барнаул, а/я 17 або на електронну пошту: kp@altkoms.ru з позначкою «Маю право!» Мережеве видання (сайт) зареєстровано Роскомнаглядом, свідоцтво Ел № ФС77-50166 від 15 червня 2012. Головний редактор — Сунгоркін Володимир Миколайович.

Шеф-редактор сайту — Носова Олеся В'ячеславівна. Повідомлення і коментарі читачів сайту розміщуються без попереднього редагування. Редакція залишає за собою право видалити їх з сайту або відредагувати, якщо зазначені повідомлення та коментарі є зловживанням свободою масової інформації або порушенням інших вимог закону. Красноярський філія АТ ВД «Комсомольская правда»: 660022, р. Красноярськ, вул.

Нікітіна, будинок 3, літера 'b'.Контактний тел. +7 (391) 206-96-52, 206-96-53, 206-96-54.Email: 2069652@mail.ru Виключні права на матеріали, розміщені на інтернет-сайті www.kp.ru відповідно до законодавства Російської Федерації про охорону результатів інтелектуальної діяльності належать АТ «Видавничий дім «Комсомольская правда», і не підлягають використанню іншими особами в якій би то не було формі без письмового дозволу правовласника.

Схожі статті:

 • Слоновность після мастектомії та інвалідність.

  Шановні Колеги! Моїй подрузі 20 років тому прибрали груди з приводу раку. Вона пройшла всі хімії, на щастя, метастазів немає. Тобто на сьогодні рак вилікуваний. Спочатку дали інвалідність, яку...

 • Що належить видавати безкоштовно хворим на цукровий діабет

  Тоді він надає дію саме на органи, які відповідають за вироблення інсуліну. Принцип його роботи заснований на тому, що гіпоталамус мозку посилає гормони (ризилинг-фактор) завдяки яким гіпофіз...

 • Інвалідність при хворобі паркінсона

  Яка група інвалідності покладена при хворобі енцефаліт Група інвалідності при. Група інвалідності при хворобі Паркінсона? Яка група чи група інвалідності інвалідність при хворобі паркінсона....

 • Добрий день! Дитині належить в рік фгдс

  Добрий день! Дитині належить в рік фгдс підлогу наркозом в діагностичному центрі на червоноармійській!поділіться кому робили, як все пройшло?в якому віці робили? Який був результат? Є ризик?...

 • Дають інвалідність при епілепсії

  Дитяча епілепсія - Наші особливі дають інвалідність при епілепсії - Форум Уфамам - розбиратися в чому причина. Якщо тварина здорово, то уважно розглянути горщик, може йому напо - Вакцинація це...