Кодування від алкоголізму

Кодування від алкоголізму – це один з методів лікування патологічної пристрасті до спиртного бере початок з 40-х рр. минулого століття. Але на Сході він застосовувався шаманами і жерцями багато століть. В основі покладено принцип кодування аверсионной терапії (з латини «aversio» - відраза).

Кодування сприяє вироблення негативного умовного рефлексу у питущої людини на алкоголь. Російський вчений В. П. Павлов підтримував теорію, згідно з яким будь-яка людина належить до світу тварин і більшість його вчинків та поведінку визначають рефлекси – несвідомі реакції організму на зовнішні подразники. Для придушення тяги до алкоголю застосовують сильнодіючі та отруйні засоби і препарати, які несумісні при спільному вживанні з алкоголем.

У закодованого людини погіршується самопочуття, з'являється страх, серцебиття, задишка тощо. Один з основних кодують від алкоголізму препаратів – це дисульфірам і його похідні – еспераль, антабус, тетурам. З метою впровадження емоції страху, заборони на вживання алкоголю на психіку алкоголіка, застосовують кодування від алкоголізму гіпнозом. У свідомості хворого утворюється асоціативний зв'язок алкоголю зі страхом, болем, з небезпекою отруєння.

Прийоми впливу гіпнозом бувають жорсткі і м'які. І найкраще поєднання алкогольної кодування здійснюється при поєднанні медикаментозних та психотерапевтичних методів. Процедури кодування поєднують введення медичного препарату і занурення клієнта в гіпнотичний сон. Сильнодіюча речовина починає діяти, а психіатр, паралельно з цим, викликає у хворого дискомфортні і больові відчуття, натискає на очні яблука, сонячне сплетіння пацієнта і закріплює в підсвідомості асоціативний зв'язок алкоголю з болем, страхом.

Психіатр вимовляє ключову фразу: «Якщо ви вип'єте навіть мала кількість вина, горілки, пива, вас стане сильно нудити, буде не вистачати повітря, серце сильно і болісно битися. Задоволення алкоголь не принесе. Буде тільки страх, біль і смерть». Кодування від алкоголізму проходить в окремому кабінеті, і після завершення сеансу хворому роблять установку, про те, щоб він не міг пригадати, що відбувається під час гіпнотичного сеансу.

Процес кодування і спогади про всіх слухових та інших враження під час гіпнозу знаходяться глибоко в підсвідомості пацієнта. Для алкоголіків, кодування від алкоголізму – це головний завершальний етап лікування патологічної залежності. Способи кодування різноманітні: за методом Довженка, медикаментозне кодування препаратами MST, SIT, ГНИДА, «Торпедо», вшивання. Метод Довженка заснований на гіпнозі, і він особливо ефективний для тих пацієнтів, які піддаються гіпнотичному навіюванню.

Після сеансу проводиться лікування алкоголізму з очищенням організму і подальшої допомогою психолога, психотерапевта і нарколога. Кодування від алкоголізму - вшивання - це впровадження імплантату з антиалкогольным препаратом під шкіру хворого. Область вшивання – сідниці, під лопатку, без пошкодження шкіри. Цей метод позбавлення від алкоголізму тривалого, або пролонгованої дії, тому що в крові пацієнта постійно підтримується рівень протиалкогольного речовини, яка і волає відраза до спиртного.

Метод «Торпедо». Кодування від алкоголізму за допомогою уколу препарату несумісний з алкоголем, але зробити це можливо після докладного обстеження організму пацієнта. Потрібно чітко знати всі наявні у конкретного хворого протипоказання для кодування від алкоголізму.

Сутність методу «Торпедо» складається у введенні в організм потужних лікарських препаратів, які, при попаданні алкоголю усередину, генерують дуже погане самопочуття, розлади та порушення діяльності органів. Пацієнт тривалий спостерігається лікарем. Якщо хворий не п'є, то все добре. Поряд з методом «Торпедо», існує і внутрішньовенне введення медпрепаратів SIT, MST і NIT.

Але тут, ще й проводять, після введення препаратів, провокацію. Хворому дають 30,0 – 50,0 мл горілки для прийняття всередину і переконання в необхідності повного утримання від алкоголю. Пацієнт починає відчувати себе дуже погано, у нього з'являється страх смерті від отруєння алкоголем. Кодування алкоголізму подвійним блоком, означає поєднання в кодуючої процедурі психологічного методу Довженка з внутрішньовенному запровадження медпрепаратів.

Не всі пацієнти можуть пройти комплексне лікування алкоголізму і подальшу реабілітацію в спеціальній клініці. Для них можливий метод амбулаторного лікування у вигляді кодування від алкоголізму на дому. При показаннях, лікар призначає підтримуючу терапію додатковими лікарськими препаратами.

Лазерне кодування від алкоголізму базується на топографії біологічно активних точок. Воно подібно голковколювання, точкового масажу та рефлексотерапії. Лазером можна позбавити хворого від алкогольної залежності. За допомогою тонкого лазерного променя обробляються БІО-точки на організмі пацієнта.

Крім зняття тяги до спиртного, у людини покращують функції більшості органів, блокують центр залежності від алкоголю. Ефективність лазерного кодування від алкоголізму вище, ніж при лікуванні іншими методами. Часто достатньо одного сеансу, щоб забути про алкогольних напоїв назавжди. Чи шкідливо кодування від алкоголізму лазером?

Ні, даний метод нешкідливий, і він допомагає додатково лікувати печінку, нирки, серцево-судинну систему хворого. Вартість кодування від алкоголізму залежить від вибору методу та умов лікування. Вартість може бути від 3 – 8 – 10 тисяч рублів і вище.

У кожній клініці – свої розцінки на лікування. Все це потрібно уточнювати на місці, при записі на прийом. Напевно, всюди є і анонімне кодування від алкоголізму. І хворому не потрібно переживати про розголошення делікатності його проблеми оточуючих. Після завершення лікувальних процедур пацієнту дають довідку про кодування від алкоголізму, завірену в медичній інстанції. Довідка доводить те, що хворий дійсно проходив лікування і позбувся алкоголической залежності. У приватних наркологічних клініках таких послуг немає.

Безкоштовне кодування від алкоголізму можна отримати в державних наркологічних диспансерах або в недержавних реабілітаційних центрах для алкоголіків і наркоманів. Не варто замовчувати про негативні наслідки кодування алкоголізму. Сама кодує процедура – це психотравмирующая ситуація, яка підсвідомо завжди знаходиться напоготові, викликаючи дискомфортні відчуття і переживання у людини.

При будь-яких думках про спиртне який лікувався у людини починає нудити, може з'явитися депресія, можуть бути болі в очних яблуках та сонячному сплетенні. Якщо колишній хворий вип'є, то всі страхи, неприємні відчуття багаторазово посиляться. Страх зміниться жахом, нудота перейде в блювоту.

Кодування від алкоголізму закладає в підсвідомість постійно діючий механізм на відворот від алкоголю в будь-якому вигляді. Закодированному людині від алкоголю може принести депресію сам вигляд людей у білих халатах, запах лікарні. З іншого боку алкоголь теж несе шкоду. І що вибрати – пити чи не пити.

Змінювати спосіб життя, який веде до хвороб і смерті, якщо не виходить добровільно, то що краще? Або гірше? У теж час кодування не завжди гарантовано запобігає повна відмова хворого від прийому алкоголю. Бувають, закодовані пацієнти зриваються і йдуть в запій.

У невеликої кількості пацієнтів навіть можуть і не виявлятися негативні наслідки кодування. Але, в більшості випадків, відмова від прийому алкоголю стійкий. Ефективніше і м'якше проводити лікування комплексно.

Очистити кров від токсичних речовин, нормалізувати роботу внутрішніх органів за допомогою лікарських препаратів. Провести психологічну та соціальну реабілітацію. Остаточно вилікуватися від алкоголізму можливо при повній зміні свого ставлення до навколишнього світу, самому собі.

Схожі статті: