Колоноскопія під наркозом

На сьогоднішній день колоноскопія під наркозом є найбільш поширеним і зручним методом проведення процедури. Фіброколоноскопія (ФКС) під наркозом оптимальна для тих, хто не хочуть відчувати неприємні відчуття під час обстеження. Для того щоб з'ясувати, чи варто кожному пацієнту задіяти анестезію, потрібно детально розібратися в деталях проведеної процедури.

Колоноскопія – це інструментальна процедура, яка проводиться із застосуванням спеціального фиброоптического приладу, що має назву колоноскоп. Це дослідження дає можливість оцінити, в якому стані знаходиться слизова оболонка товстого кишечнику. Сам колоноскоп являє собою пристосування, яке складається з ручки управління для доктора, і тривалої еластичною шлангочки з мініатюрною камерою на кінці. Все що фіксує камера, відображається у доктора на моніторі. З допомогою цих даних фахівець керує приладом, що проходять через кишечник.

Як і перед будь-яким іншим дослідженням особливо із застосуванням анестезії, колоноскопія кишечника з наркозом вимагає ретельної підготовки. А саме: Який вид наркозу використовувати для відеоколоноскопії вирішує безпосередньо лікар, враховуючи анамнез хворого: Для колоноскопії з такою анестезією, в основному застосовують засоби, призначені для премидикации при хірургічних втручаннях, зменшуючи дозування.

Зазвичай використовуються такі лікарські засоби як пропофол і мидозалам, з допомогою їх застосування, виходить досягти бажаного ефекту в 99% обстежень. Коли знеболюючі препарати починають діяти, пацієнт занурюється в полудрем, настає повне фізичне і психологічне розслаблений стан. Всі почуття притупляються, і він не відчуває біль, а перебуває у стані спокою і умиротворення.

Таким чином, колоноскопія уві сні протікає без больових відчуттів і дискомфорту. При цьому хворий чує і розуміє все, що робиться навколо нього і розуміє все, про що просить лікар, наприклад, якщо виникла необхідність перевернутися на інший бік або лягти на спину. Ще однією перевагою седації є те, що після колоноскопії людина забуває про те, що відбувається під час дослідження.

Амнезія настає у 80% пацієнтів, які зазнали медикаментозного сну. А так же явний плюс в тому, що якщо седація була проведена правильно, то дихальні шляхи не придушуються, і дихати пацієнту нічого не заважає. Якщо під час седації людина піддається поверхневого медикаментозного сну, то під загальним наркозом пацієнт повністю відключається від зовнішнього світу. Під час відеоколоноскопії хворий абсолютно нічого не відчуває, не чує і не бачить, що відбувається навколо, і не реагує на вказівки лікаря.

Після виходу з наркозу настає амнезія у 100% пацієнтів. На перший погляд здається, що це ідеальний спосіб для проведення даного дослідження, але таке знеболювання в деякій мірі небезпечне, і заборонено у таких випадках: Крім всього цього, навіть якщо анестезіолог все ретельно розпланував, наркоз – це в будь-якому випадку певний ризик. Тому фахівці дуже в рідкісних випадках проводять видеоколоноскопию під загальним наркозом.

Якщо все ж є показання до знеболення або пацієнт наполягає на цьому, то найчастіше застосовується седація, так як вона більш безпечна. Багато пацієнтів, яким належить пройти цю малоприємну процедуру, задаються питанням, які наслідки можуть виникнути після анестезії. Природно, як і при будь-медичної маніпуляції, наркоз несе певні ризики для людини, але за допомогою сучасних препаратів, фахівця з великим досвідом і ретельної підготовки він буде мінімальним.

Серед людей широко поширилася думка, що наркоз здатний сильно вплинути на пам'ять і психіку людини, але ці явища були пов'язані з використанням небезпечних анестетиків, які зараз не застосовуються. Сучасні лікарські засоби не викликають таких небезпечних побічних ефектів, це підтверджено науковими випробуваннями і багаторазової практикою використання.

Кожен пацієнт, якому призначили видеоколоноскопию, зваживши всі недоліки та переваги має право самостійно вирішувати, піддавати себе неприємних відчуттів під час процедури, або наполягти на знеболюванні. Непотрібно із-за страху болі відкладати в довгий ящик, так як проблема може посилитися, і вилікувати її буде набагато складніше, ніж на початковому етапі.

Схожі статті:

 • Лікування зубів під наркозом у 9-ке

  Седація це легкий наркоз і з 7 зубами в тому ж витав вам Її не зроблять з такою кількістю хворих зубів, тільки наркоз. так логічно зайнятися. І з зубами що сталося? Коли були у стоматолога...

 • Колоноскопія кишечника боляче чи ні

  Ось вирішила вам розповісти про таку процедуру як колоноскопія. Раніше я писала відгук про моїй підготовці до цієї процедури, а вірніше відгук про препарат Фортранс. Цю процедуру не...

 • Місцевий наркоз у стоматолога

  ІХС, Атеросклеротичний кардіосклероз, Пароксизмальна форма миготливої аритмії, Дисліпідемія, МКБ ремісія, Артеріальна гіпертензія 2 ст.,ризик СЗГ 4. Здрастуйте, підкажіть будь ласка, я приймаю...

 • Наркоз: міфи і реальність

  Всі міфи про наркоз в стоматології засновані на страхах і домислах пацієнтів. Боятися нового, незвіданого – це нормально, однак варто спокійно поглянути на всі страхи і просто поговорити. Ми...

 • Лікування під наркозом і седацією

  Високий професійний рівень кожного співробітника дозволяє вирішити практично будь-яку проблему по поверненню Вам повноцінного здоров'я, пов'язаного з зубами. Головний лікар мережі клінік...