Колоноскопія прямої кишки: як правильно підготуватися

Колоноскопія – новітній метод обстеження за допомогою інструментів, який застосовується для діагностики патологічних станів прямий, а також товстої кишки. Колоноскопія прямої кишки дозволяється буквально за кілька хвилин оцінити стан кишечника протягом приблизно двох метрів. Колоноскопія прямої кишки проводиться за допомогою спеціального приладу, званого колоноскопію.

Колоноскоп виглядає як довгий і досить гнучкий зонд, і на кінці, він обладнаний спеціальним очком з підсвічуванням, а також мініатюрною відеокамерою. Ця камера дозволяє відразу ж переглянути зображення на спеціальному екрані. За допомогою вбудованої відеокамери даний прилад для колоноскопії прямої кишки так само може сфотографувати ті проміжки кишечника, через які проходить сам зонд, а так само отримувати збільшене зображення на екрані.

Це і дозволяє колопроктологу детально проглянути всю слизову, і спостерігати найдрібніші зміни з допомогою збільшеного зображення. Багато фахівців вважають за краще колоноскопію так як вона є незамінною для своєчасного виявлення проблем з кишечником, а також їх лікування. Не рідко більшості пацієнтів хвилює саме це питання, а саме хвороблива процедура колоноскопія прямої кишки, так як ніхто не знає, до чого готуватися.

У ході процедури дійсно може виникнути якийсь дискомфорт або навіть болючість, це відбувається через роздування кишки при огляді. Так само можна відчути якесь печіння. Роздування може бути викликана подачею повітря з трубки.

Це здійснюється для розправлення стінок кишки, а так само для більш детального огляду. Багато пацієнти бояться цієї процедури, так як існує ймовірність занесення інфекції, але поспішаємо попередити про те, що все обладнання повинно ретельно обробляються перед оглядом, врахуйте цей факт! Сама ж травма кишки зустрічається досить рідко, але якщо це хороша клініка, не повинна зустрічатися взагалі.

А також деякі можуть просто соромитися даної процедури, для цього варто знати, як саме вона проводиться, Вам більше соромно запустити саму хворобу, а ось консультуватися і робити огляд у лікарів – немає. Як вже говорилося вище, колоноскопія прямої кишки це огляд прямої кишки за допомогою спеціального зонду. Він відносно тонкий, можна порівняти з мізинцем.

Якщо заглибитися в подробиці, то спершу лікар повинен ввести колоноскоп по проходу прямої кишки, при необхідності він може відібрати зразок тканини (біопсія). У тому випадку, якщо буде визначено поліп, він відразу ж повинен усуватися за допомогою спеціальних приладів. Перед самою процедурою обов'язково повинні пропонувати анестезію, а лікар анестезіолог в подробицях розповісти про самому процесі. Ви можете задавати будь-які питання, що цікавлять вас, так як якщо ви згодні на анестезію, вам приносять документ, який ви повинні підписати.

Після завершення колоноскопії лікар робить висновок і призначає лікування. Колоноскопія прямої кишки вимагає від пацієнта повної готовності його кишечника, яка здійснюється в обмеженій дієті, а також очищення товстої кишки. У свою чергу дієта визначається в повному виключенні овочів і фруктів за 2-3 дні до початку.

А очищення кишечника проводиться спеціальними проносними препаратами або розчинами, які так само приймаються за день або напередодні дослідження. Даною процедурою зазвичай займається гастроентеролог, якщо Вас турбує щось щодо проблем з шлунково-кишковим трактом, варто записатися на консультацію саме до нього. В іншому випадку, якщо відчуваєте дискомфорт в області ануса, то краще всього записуватися на прийом до проктолога.

Вам варто лише вибрати клініку з хорошими фахівцями, а так само почитати відгуки та вибрати найбільш підходящого для вас. Залежно від того, наскільки хороший спеціаліст, а так само наскільки хороша сама клініка і буде ціна. Якщо ми говоримо про Росію, то в Москві ціна колоноскопії прямої кишки в середньому становить 7000 рублів, на відміну від пакету "все включено" який стоїть 12500 рублів (входять аналізи, седація і госпітальний комплекс).

А якщо будемо говорити про Україну, то в Києві ця процедура буде коштувати в середньому 1900 гривень, і ціна так само залежить від включення в неї наркозу, а так само аналізів. Після того як призначали цю процедуру, боязні було досить багато, так як не знав чого очікувати. Процедура як будь схоже обстеження, нічого особливо хворобливого. Єдине, що треба було стежити за дієтою, при підготовці до обстеження. Проходила процедуру перший і останній раз.

Не дай Бог таке пережити заново, так як сама процедура просто кошмар, навіть ковтати зонд було простіше. До процедури так само варто ретельно готуватися. Нікого не відмовляю треба значить треба.

Зважилася на колоноскопію під наркозом, так як болі боюся жахливо. Заплатила за наркоз 1000 рублів і не жалкую, тому що під час процедури нічого не відчувала. Після того як відпустило, нічого не нагадувало про те, що в моїй душі щось було.

Так що нема чого бояться того наркозу.

Схожі статті:

 • Лікування спазму сфінктера прямої кишки

  Стреси і неправильне харчування часто викликають спазми в прямій кишці, що заподіює людині чимало страждань. Крім цього, причиною може бути переїдання, особливо на ніч, вибір продуктів швидкого...

 • Новоутворення прямої кишки

  Всі доброякісні пухлини мають схильність до малігнізації. Рання діагностика і виявлення захворювання дозволяють звести ризик виникнення злоякісної пухлини практично до нуля. Лікування...

 • Особливості хірургічного лікування раку прямої кишки

  Характер операції визначається, головним чином, локалізацією пухлини (рис. 1). При розташуванні пухлини в нижнеампулярном відділі прямої кишки виконують черевно-промежностную екстирпацію прямої...

 • Променева терапія при раку прямої кишки в Москві

  Променева терапія при раку прямої кишки це один з компонентів комплексного впливу на онкоутворення, розташоване в колоректальної області, іонізуючим випромінюванням, яке перешкоджає розмноженню...

 • Випадіння прямої кишки

  Випаданням прямої кишки або ректальним пролапсом називають вихід з ануса всіх тканин прямої кишки назовні. Іноді може спостерігатися так званий внутрішній пролапс. Випадання прямої кишки у...