Коліт: симптоми і лікування

Коліт — це захворювання, при якому відбувається розвиток запального процесу в слизовій оболонці товстого кишечника. Цей процес виникає як результат токсичних, ішемічних або інфекційних уражень в організмі. Характеризується можливістю протікання в гострій або хронічній формі.

Може виникати як у дітей, так і у дорослих людей. Кишечник являє собою важливу частину травної системи. Він розташовується в черевній порожнині і поділяється на два відділи: тонкий і товстий. Стінка кишечника представлена слизовим шаром, підслизовим шаром і розвиненим м'язовим шаром.

Тонкий кишечник є найбільш довгим і тонким ділянкою. Він складається з дванадцятипалої кишки, тонкої кишки і клубової кишки. Саме в цьому відділі відбувається низка важливих процесів, що забезпечують один з основних етапів перетравлення харчової грудки, що надійшов в організм. Товстий кишечник характеризується меншою довжиною і більшою шириною.

У його будові також виділяють кілька відділів. Функціональна активність товстого кишечника представлена здатністю всмоктувати живильні речовини й формувати калові маси. При цій формі відбувається утворення виразкових дефектів слизової оболонки товстого кишечника.

Такий процес має хронічний характер і супроводжується вираженими дегенеративними змінами. В більшості випадків відбувається утворення не виразки однієї, а декількох, розташованих поширене по всій стінці даного органу. Є досить важким захворюванням і може загрожувати життю хворого людини Характеризується зниженням перистальтичної функції кишечника, що проявляється розладом акту дефекації. В результаті такого розладу відбувається наростання специфічної клінічної картини.

Як правило, цей різновид не прийнято відносити до важких розладів, і хворі найчастіше почувають себе задовільно Виникає в тому випадку, якщо в кишечнику порушується баланс між корисною і патогенної мікрофлорою. При цьому умовно-патогенна флора починає активно розмножуватися, що призводить до порушення функціональної активності товстого кишечника В цьому випадку коліт характеризується розвитком некротичних змін в стінці кишечника, які зумовлюються порушенням кровопостачання даної області.

В результаті цього виникає дуже яскрава клінічна картина, що супроводжується вираженим больовим синдромом. Без своєчасної допомоги все це може призводити до розвитку перитоніту. Як говорилося раніше, коліт кишечника може протікати в гострій або хронічній формах. Головна різниця між ними полягає в тому, що гостра форма захворювання має досить швидкий розвиток після впливу провокуючого фактора.

При цьому клінічна картина проявляється яскравого і інтенсивного симптоматикою. При відсутності адекватного лікування гостра форма переходить в хронічну. Хронічний процес може тривати роками, супроводжуючись зміною періодів ремісії і загострення. Крім перерахованих вище симптомів, коліт кишечника може супроводжуватися нудотою і блювотою, втратою апетиту, блідістю шкірних покривів і гіркотою в роті.

Виразковий коліт є хронічним захворюванням з утворенням в стінці кишечника виразкових дефектів на тлі запалення. На даний момент точної причини розвитку такого патологічного процесу встановити не вдається. Відомо лише те, що страждають від нього переважно люди зі зниженою імунною захистом організму.

Виразковий коліт представляє серйозну небезпеку у зв'язку з тим, що може призводити до кишковому кровотечі, перфорації кишечнику і подальшого перитоніту. В першу чергу коліт встановлюється на підставі скарг хворої людини. Однак для проведення диференціальної діагностики з іншими патологіями необхідно провести кілька додаткових досліджень: Дане захворювання має на увазі під собою призначення щадною для кишечника дієти.

Рекомендується відмовитися від смажених і гострих страв, алкоголю. Їжа повинна прийматися дробно і виключати з себе продукти з високим вмістом клітковини, наприклад, сирі фрукти і овочі. Необхідно пити достатню кількість води. Інформація надається виключно в довідкових цілях.Не займайтеся самолікуванням.При перших ознаках захворювання зверніться до лікаря. Будь-яке копіювання, а також передрук і публікація в мережі інтернет статей сайту medaboutme.ru частково або повністю заборонено без письмового дозволу Оператора сайту.

Схожі статті: